Санданчанинът Ил. Мицански пак вкара в Полша, но отборът му понесе тежка загуба
25 февруари 2017 13:00 Mobile watches 3644 прочита Mobile comments 0 коментара

Доскорошният нападател на Левски Илиян Мицански отново показа головия си нюх. Родният футболист се разписа във втори пореден мач нa Корона Киелце, но отборът му загуби тежко с 1:4 при визитата си на Арка (Гдиня) в среща от 23-ия кръг на полското първенство.

Санданчанинът беше точен в 40-ата минута за 1:1, но през второто полувреме Корона получи три безответни попадения. Първото от тях падна от дузпа, отсъдена за нарушение на преотстъпения от Лудогорец вратар Милан Борян в наказателното поле. Матеуш Швох реализира дузпата, а до края на мача домакините още два пъти преодоляха канадския национал, съобщава Sportal.bg. На пейката остана друг бивш футболист на Лудогорец - Даниел Абало.

В класирането Корона е на 9-о място с 29 точки, колкото има и Арка. Начело е Лехия (Гданск), където играе Симеон Славчев.