Кадър Nova
Асен Василев се отказва от имунитета си, ще съди Пламенка Димитрова
11 юли 2025 21:29 Mobile watches 3199 прочита Mobile comments 4 коментара

Нито аз, нито Благо Коцев сме взимали пари, нито партията е финансирана по този начин. Давам си имунитета, за да може това да бъде разследвано, но много по-важното е, че ще осъдя въпросната г-жа Пламенка и като събера парите от нея наистина ще финансирам партията с тези пари. Това каза пред журналисти председателят на ПП Асен Василев, предаде Дарикнюз.бг.

Василев цитира и член 286 от НК, който гласи: "Който пред надлежен орган на властта набеди някого за престъпление, като знае, че е невинен или представи неистински доказателства срещу него, се наказва за набедяване с лишаване от свобода от 1 до 6 години. Ако набеденият бъде привлечен към наказателна отговорност, наказанието е лишаване от свобода от 1 до 10 години".

"Така че много внимателно да си помислят и тази г-жа Пламенка, която никога не съм виждал през живота си, и всички други, които се опитват да ни набеждават, какво точно правят и че ще си понесат последствията", подчерта лидерът на ПП.

По думите на Василев той ще си даде имунитета в момента, в който главният прокурор го поиска.

В един от разпитите си свидетелката Пламенка Димитрова свързва поискания ѝ процент от стойността на обществена поръчка със съпредседателя на "Продължаваме промяната" и депутат Асен Василев. Това тя била разбрала от разговорите си с двама от обвиняемите. Думите й бяха преразказани от Ахмед Кокоев и Георги Иванов, прокурорите по разследването срещу кмета на Варна Благомир Коцев, двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов и бизнесмена Ивайло Маринов, по време на заседанието за определяне на мерките им за неотклонение.

По-рано днес адвокатът на Коцев - Ина Лулчева, заяви, че по делото се е появило неизвестно лице с имунитет – народен представител.

Един от адвокатите цитира показанията на Димитрова, която, по думите му, казва - "Останах с впечатлението, че се касае за Асен Василев"..

Според адвокат Лулчева свидетелката Димитрова никъде не казва, че Коцев ѝ е обещавал тя да спечели обществената поръчка и не твърди, че ѝ е искан подкуп. Според нея и адвокат Милен Ралчев искането за налагане на постоянен арест на Коцев е неоснователно. "Това дело е с политически характер и преследва една определена политическа партия", добави Ина Лулчева.

В момента в Съдебната палата се гледа мярката на кмета на Варна Благомир Коцев и още трима души. По време на заседанието стана ясно, че има лице с имунитет, което е замесено в организираната престъпна група във Варна. Това лице, според показанията на Пламенка Димитрова, които бяха представени от прокуратурата, е Асен Василев. 

4 коментара
Коментирай
11.07.2025 22:08 | !!!
Колор, я по- кротко! Ще си платиш за кражбите от държавата!!!
12.07.2025 09:28 | Апаш Камбитов
министър при тиквата, пил МАЗНО кафе, а вие си мислите --ще 1о осъдят --ВИЦОВЕЕЕЕ
12.07.2025 15:41 | сиктир
демек Асенка ще съди Пламенка?
12.07.2025 16:50 | Фанети Мазамадура
Кокорчо сваля имунитета и няма търпение да го заселят при бай Ставри и да го правят “булка“...
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар