2069 прочита
0 коментара
Познати лица се очаква да влязат в правителството на досегашния президент, а сега лидер на "Прогресивна България" Румен Радев. Окончателният списък с министри ще стане ясен днес, когато президентът Илияна Йотова ще връчи първия мандат за съставяне на правителство, а Румен Радев ще го върне веднага изпълнен, предава бтв
Премиер без съмнение ще е самият Румен Радев.
Вероятно 107-ият кабинет на България ще е с двама вицепремиери.
Ключът към успешни реформи е в комуникацията с гражданите и ясното обяснение на политическите решения
Единият със сигурност е бившият служебен премиер, социален министър и съветник на президента Гълъб Донев, който се очаква да поеме и Министерството на финансите.
За Иван Демерджиев прогнозата е също за вицепремиерски пост и министър на вътрешните работи.
Очакванията са Атанас Пеканов отново да поеме еврофондовете и Плана за възстановяване и устойчивост, но вече като част от редовен кабинет.
Досегашният заместник-външен министър Ради Найденов пък вероятно ще видим в позицията на титуляр.
Имената на двама бивши президентски съветници изглеждат сигурни за министерските кресла. Димитър Стоянов поема отбраната, а Явор Гечев ще поеме отново земеделието.
Бившият служебен министър на транспорта Красимира Стоянова е възможно да стане министър и в редовния кабинет.
Очаква се Кирил Темелков, бивш директор на "Булгартрансгаз", да поеме енергетиката.
През последните часове стана ясно, че за социалното министерство се спрягат две имена. Те са на бившия министър Лазар Лазаров и на действащия и към момента заместник-министър Наталия Ефремова.
До последно не е ясно кой ще е министър на правосъдието - за този пост името на Иван Демерджиев също е споменавано. нюз.бг
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.