Снимка: iStock
ГРАНИЦАТА НА РЕКЕТА: Арестуваха цялата митница на Гърция с Албания!
06 юли 2025 00:00 Mobile watches 6853 прочита Mobile comments 1 коментар

ВГърция арестуваха всички служители на митнически контрол на граничен пункт с Албания. Обвинени са в корупция и изнудване.

Отделът за борба с организираната престъпност разследва случая.

Всички служители на митницата "Мавромати" с Албания са арестувани. Специализираната полиция е следила няколко месеца с камери и звукови записи случващото се на граничния пункт, предаде БНР.

Властите са имали сигнал от преминаващи границата шофьори на товарни камиони, че ги изнудват за големи суми, за да ги допуснат да преминат границата.

След заплащане на поисканите пари товарните камиони не се проверяват, независимо какво превозват. По време на разследването има записани много случаи и на преминаващи пътници, които са принуждавани да плащат, за да преминат граничния пункт, въпреки изрядните транспортни документи.

Видеодокументи показват, че цялата смяна е събирала парите от рекет на пътниците в картонена кутия в офиса на началника на митницата. Той е арестуван и е обвинен в организиране на престъпна трупа.

В понеделник арестуваните митничари ще отговарят пред прокуратурата./Телеграф.бг

1 коментар
Коментирай
06.07.2025 00:12 | А
А някой каза че само в България има корупция!
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар