Осъдиха трафикант на хора, заловен край с. Кулата
09 януари 2025 13:50 Mobile watches 7074 прочита Mobile comments 1 коментар

С наказание от 2 години „лишаване от свобода“ с 5-годишен изпитателен срок и глоба в размер на 5000 лева, наложено на обвиняемия Ф.Т., приключи делото на Районна прокуратура – Благоевград, Териториално отделение – Петрич, за извършено от него престъпление по чл. 281, ал. 2, т. 1, пр. 1, т. 5 и т. 6, вр. ал. 1 от НК.

На 14.12.2024 г. в района на с. Кулата, в граничната зона на път, обслужващ охраната на държавната граница, Ф.Т. противозаконно подпомогнал 5 граждани на Непал да преминават и пребивават в страната в нарушение на закона. За целта обвиняемият използвал лек автомобил.

Деянието е извършено с цел имотна облага в размер на 500 евро.

Съдът е одобрил споразумение, сключено между страните по делото. Определението, с което на обвиняемия е наложено наказанието, има последиците на влязла в сила присъда.

1 коментар
Коментирай
10.01.2025 09:34 | Карамболо
Браво на граничните полицай от гпу Петрич. Докога заплата и пенсия до кога Г-н Министър на МВР
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар