Само след няколко години Западна Африка и Южна Азия ще станат опасни за живота на хората, смятат учени от американския университет Пърдю, предаде CNN.
Анализаторите проведоха проучване, базирано на моделиране и информация за изменението на климата. Учените са стигнали до извода, че постепенното повишаване на температурата и влажността ще доведе до появата на животозастрашаващи условия за човечеството в някои региони на света.
- Проучването разкрива, че Западна Африка и части от Южна Азия са сред най-застрашените поради много висока гъстота на населението и често ограничен достъп до климатизация - се посочва в публикацията.
По-богатите страни ще се справят по-добре, но няма да останат невредими. Горещи точки с екстремна влажна топлина ще се появят в части от Съединените щати, включително Средния запад, тъй като глобалното затопляне се засилва, установи още проучването.
Днешните горещи лета вероятно ще изглеждат студени според бъдещите стандарти, а жегата, която преживяваме, се променя по начини, които не са в наша полза.
Забелязано е, че температурата на въздуха ще се повишава дори през нощта, което няма да позволи на човешкото тяло да се възстанови нормално. Новите условия на живот, смятат учените, ще се отразят изключително негативно на сърдечно-съдовата система и човешкия мозък.
Климатологът Алексей Кокорин по-рано заяви, че според най-лошия сценарий на изменението на климата до края на 21-ви век около три милиарда души, или около 30 процента от населението на планетата, ще бъдат принудени да сменят мястото си на пребиваване.
Кокорин заявява, че за да избегнат негативния сценарий, страните трябва да постигнат въглероден неутралитет. Въпреки това, дори при най-благоприятния изход от събитията, част от населението на планетата все пак ще бъде принудено да напусне родните си земи поради липсата на питейна вода.
Превод по чужди медии
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.