Братя Домусчиеви са сред най-богатите хора в света - 2. 1 млрд долара притежава всеки един
10 април 2024 08:27 Mobile watches 6024 прочита Mobile comments 0 коментара

Световното богатство е около 480 трилиона долара. Милиардерите притежават около 14 трилиона общо - 3% от световното богатство е в техни ръце. Не можем да кажем, че те манипулират света. Това каза Веселин Димитров, главен редактор на Forbes Bulgaria, в “Денят на Фокус" по радио “Фокус". 
 
Братя Домусчиеви са 1573-тите най-богати хора в света - 2. 1 млрд долара притежава всеки един от тях според Forbes. “Проучването, свързано с техните имена, е правено не от българското издание, а директно от Съединените щати. Човекът, създал проучването, е категоричен, че те имат място в класацията", каза още Димитров. 
 н 

Домусчиеви са били склонни да дадат данни на изданието за своето имущество и авоари, има милиардери, които отклоняват това предложение и не влизат в класацията, подчерта Димитров. 
 
8 нови милиардери се появиха в последната година - например основателите на Гугъл, на Zara, Карлос Слим - притежател и на А1, освен други телекоми. В първата петица са Лари Елисън - основател на Оracle, Марк Зукърбърг, защото акциите на Фейсбук се увеличиха три пъти в последната година, Джеф Безос, Илън Мъск и на първо място е Бернар Арно - със състояние от 233 млрд долара, французин, занимаващ се с мода - притежател на “Луи Вюитон", “Кристиан Диор" и пр., даде подробности Димитров 

Светът е напът да има първия трилионер 

Милиардерите по света са около 3000. 2024 г е годината с най- много милиардери в историята. “Милиардерите с над 100 млрд долара са се увеличили като брой - 14 души. "Форбс" прави класацията от 1987 г. В първата класация има двама японски индустриалци, които са на върха с над 10 млрд богатство. Тейлър Суифт също е част от класацията днес", разказа още за историята на класирането главният редактор на изданието. 
 
 
“Суифт е първата жена от шоубизнеса, която благодарение само на музиката си влиза в класацията на милиардерите. 3 са държавите с най-много милиардери - САЩ с около 500, Китай - 400, Индия - 200 и Германия - 132-ма", разказа още Димитров. 
 
Милиардерите от класацията имат и значителен принос към науката и технологиите, които даряват средства за развитието на тези сектори. Карлос Чакала обаче също влиза в класацията, той не е добър пример, допълни той. 

0 коментара
Коментирай
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар