Нощем се превръщат в нещо, което никой лекар не може да обясни: През деня са нормални момчета, а когато слънцето залезе, започва агонията 
25 юни 2024 06:28 Mobile watches 5754 прочита Mobile comments 0 коментара

 
 
Братята Абдул Рашид и Шоаиб Ахмед от Пакистан станаха известни на обществеността като "слънчеви деца" заради мистериозното си заболяване. 

През нощта започва тяхната агония 
Двете момчета водят нормален живот през деня, но се парализират, когато слънцето залезе. Болестта им пречи да се хранят, пият или ходят сами до тоалетната. 

„Това състояние е налице при тях от раждането. Когато слънцето залезе, те се парализират. Надявам се, че децата ми скоро ще могат да ходят през нощта“, каза Мохамад Хашим, бащата на децата, който е роден в село близо до южния град Куета. 

Съседите бързо започнаха да наричат ​​момчетата „слънчеви деца“. Камерите заснеха как децата се преобличат, което беше последвано от всеобщо изумление. 

Никой няма обяснение за състоянието им 
Когато слънцето залязло, те започнали да имат затруднения с движението и контрола на крайниците си, докато слънцето напълно залязло и момчетата били отведени в леглото. 

Когато Абдул беше на две години, той го заведе в болницата, но така и не беше намерено решение или обяснение за болестта. 


Никой не можеше да помогне на момчетата да водят нормален живот. Дори и с 300 различни теста, лекарите дълго време вярваха, че това е генетика. 

Обрат в случая 
Когато медиите подчертаха случая със „слънчевите деца“, Пакистанският институт по медицински науки (PIMS), разположен в Исламабад, предложи да плати за изследване за лечение на малките деца. 

Какво казват лекарите? 
Установено е, че слънчевата радиация причинява необичайно освобождаване на допамин в телата им през деня, което води до тяхната парализа, когато падне мрак. 


Лекарите предписаха допамин на таблетки, като посъветваха децата да приемат по-големи дози през нощта и по-малко през деня. По чудо братята започнали да възвръщат здравето и жизнеността си. Но и до днес здравословният им проблем не е решен официално, а таблетите само са улеснили живота им. 

 
 
 

0 коментара
Коментирай
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар