Прозорец се счупва по време на полет: пътник е задържан от съпругата си, за да не бъде засмукан навън.
10 юли 2026 15:53 Mobile watches 728 прочита Mobile comments 0 коментара

 
Самолетът, излитащ от Солун за Меминген, се е връщал след повреда на двигателя: според съобщенията прозорецът е бил ударен от отломки и се е откъснал. Внезапното понижаване на налягането е задействало кислородните маски. Физиката зад феномена

 
Сериозен инцидент е станал с полет FR1879 на Ryanair, излетял от Солун в петък, 10 юли, с курс към Меминген, Германия. Според реконструкции, докато самолетът е прелетял над Северна Македония, пилотите на Boeing 737 са засекли проблем с двигателя. По време на снижаването за повторно влизане в атмосферата, част от повредения двигател се е отделила и е ударила прозорец на кабината. Ударът не е причинил пробиви във фюзелажа на самолета, но отломки са счупили един от прозорците на самолета.

Внезапното разхерметизиране задейства кислородните маски. 61-годишен пътник, седнал до прозореца, е бил изложен на риск да бъде засмукан, но е бил задържан от съпругата си и поне още един пътник. Не е ясно дали мъжът все още е бил с предпазен колан, но най-лошото е било предотвратено.


Пилотите намалиха височината на самолета от 5000 на 1800 метра, за да нормализират дишането на борда, и се върнаха на летище Солун, където самолетът кацна в 7:09 ч. Съобщава се, че пътникът е получил травма на врата, докато останалите пътници са отпътували за Германия с резервен самолет. Четирима пътници са откарани в болница за предпазни прегледи: трима вече са изписани, а един остава под наблюдение за допълнителни тестове.

 
https://europa.today.it/attualita/ryanair-finestrino-rotto-volo-grecia-passeggero-risucchiato.html
© Today

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар