Археологическият музей в Сандански отбеляза 90-годишнината си с богата празнична програма
26 юни 2026 08:29 Mobile watches 1491 прочита Mobile comments 1 коментар

Археологическият музей в Сандански отбеляза своята 90-годишнина със специална празнична програма, която събра жители и гости на града. 
Тържествата започнаха с музейна работилница за деца „Изкуството на древните“, където най-малките посетители имаха възможност да се докоснат до творчеството и традициите на древните цивилизации. 
В следобедните часове доц. д-р Георги Нехризов изнесе лекция, посветена на най-новите археологически открития в района, като представи интересни факти и резултати от последните проучвания. 
Кулминация на празничния ден бе откриването на документалната изложба „90 години Археологически музей – Сандански. Музейното дело в града – документите разказват“, която проследява историята на музея и развитието на музейното дело в града през изминалите девет десетилетия. 
Събитието бе повод за равносметка и признание към поколенията музейни специалисти, допринесли за съхраняването и популяризирането на богатото културно-историческо наследство на Сандански и региона.

В. Василев 

26.06.2026 14:05 | хикса
При това ''множество'', забелязано на годишнината, най - много се открояват двамата архаични, олесели капути, баш компетентните, незаменими и твърде крадливи начальниците на градо... оооо?!
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар