Ценните находки в Хераклея Синтика продължават да излизат, откриха торс на Херакъл
22 юни 2026 14:57 Mobile watches 2468 прочита Mobile comments 3 коментара

ТОРС НА ХЕРАКЪЛ излезе днес по време на разкопките на форума на Хераклея Синтика. Става дума за вотивна фигурка, а не за голяма статуя, но по-важното е, че доказва съществуването на по-ранен храм от този, който екипът на проф. д-р Людмил Вагалински проучваше досега. Според него е рано за твърда датировка, но вероятно фигурката е синхронна с откритите зидове от III -II век пр. Христа

Archologia bulgarica

22.06.2026 18:05 | pi4
е веднага разбраха че е на херакъл
22.06.2026 18:57 | Петрич
Македония, македонска земя, македонски народ. Не сме българи, македонци сме и нищо друго.
22.06.2026 19:16 | Ин друг.
До Петрич . Ти не си ни българин, ни македонец, ти си извънземен кефал!
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар