Футболната легенда от Благоевград, Георги Бачев: Пирин трябва да спре да агонизира – време е да решим заедно бъдещето му! Не искам пост в отбора, а той да тръгне в правилна посока
24 юни 2026 17:26 Mobile watches 5807 прочита Mobile comments 23 коментара

Бившият футболист на Пирин (Благоевград) и националния отбор, Георги Бачев даде пресконференция, на която направи откровен анализ на актуалното състояние на клуба, който му е на сърцето и отправи емоционален апел за неговото спасение.

Легендата на "орлетата" призова за пълна мобилизация на спортната общественост, за да може ФК "Пирин" най-накрая да поеме в правилната посока.

По повод изказване на мажоритарния собственик на акциите в клуба Г. Калпакчиев, че двамата са приятели, Бачев бе категоричен:

„Не сме приятели! С такива приятели врагове не ти трябват!“

Той обясни, че през последните 3–4 месеца е извършвал цялостен анализ и одит на функционирането на клуба, като се е запознал детайлно със ситуацията, която по думите му е изключително тежка.

„Твърди се, че одит няма, но одит има и той е приключил отдавна. Клубът функционира чрез две дружества – ОФК „Пирин“, което има задължения от около 190 000 евро, покривани с по 5000 евро месечно от общинската субсидия, и акционерното дружество, където задълженията са плаващи – около 240 000 евро към НАП, 20 000 евро към контрагенти, близо 40 000 евро към бивши футболисти, 15 000 евро за храна и други текущи разходи“, заяви Бачев.

Според него реалното състояние на клуба е значително по-тежко от представяното в публичното пространство.

Като възможно решение той посочи вариант клубът да бъде обявен в несъстоятелност и да започне начисто с едно дружество, тъй като в момента се получава „клуб в клуба“.

„Идеята на тази пресконференция не е, защото искам да започна работа във ФК „Пирин“, а защото милея за отбора. Искам Пирин да спре да агонизира и да излезе от тази трънлива пътека, в която е вкаран незнайно защо“, каза емоционално Бачев.

Той допълни, че основната причина за тежкото състояние на клуба е дългогодишното му източване и честата смяна на собственици.

По думите му е време клубът да бъде върнат към общински модел на управление, с местни хора, които познават средата и работят в интерес на отбора.

Бачев посочи още, че общината в момента подпомага клуба с около 32 хил. лева месечно, а приходите от спонсори и други източници остават ограничени. Въпреки това той е убеден, че при добра организация „Пирин“ може да се издържа и на професионално ниво.

„Нека решим заедно какво правим с Пирин, а не да чакаме някой друг да дойде и да го спасява“, призова в заключение Георги Бачев.

Грета Георгиева

24.06.2026 17:40 | F
Аре бегай и ти и брат ти бе комарджии кой ще ти повярва на теб ката заложи парите за екипировка на локо Мездра в казиното мишок
24.06.2026 17:56 | Курлю
Бягай някъде комарджия.....
24.06.2026 18:34 | Taka e
Golqm igrach i golqm komarjiq !!
24.06.2026 18:34 | Плажо баражо
Гошо беше добър футболист, за съжаление отдавна е карикатура и никой футболен човек не му вярва, затова не го назначават никъде. Последно измами цеката, преди това Коко Динев, комара го докара до просешка тояга.
24.06.2026 18:38 | До Ф
САМО ВОДА МОГАТ ДА ИМ НОСЯТ НА БРАТЯТА МИЗЕРНИЦИ БРАВО ГЕОРГИ КАЗА ИМ ИСТИНАТА А БАИКУЩО ДА СИ ЕВЕ МИЛАТА М, А
24.06.2026 18:38 | 17.05.1976г.
Тоя на снимката е остарел бе. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай, бивш футболист и настоящ евангелист.
24.06.2026 18:41 | ПИРИН
Браво Георги да ги еба и разбирачите каза им истината на тези мизерници!!!!!
24.06.2026 18:42 | Йешич
Нема бивши футболисти.
24.06.2026 18:59 | Ален Мак
АКО НИ КАЗВАШ УГОВОРЕНИТЕ МАЧОВЕ ЧЕ ГЛАСУВАМЕ ЗА ТЕБ
24.06.2026 19:04 | Бивш от МВР76
На Сашко Александров "кривио" му окаха българскио марадона. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай, бивш футболист и настоящ евангелист.
24.06.2026 19:11 | караваната на Кончето
Здрасти, Сашко. Къде се изгуби па ли в психото кога те пуснаха. Бивш наркоман, бивша проститутки и бивш граничен полицай нема, Сашко. Па добре, че си евангелист не си станал резана карабина.
24.06.2026 19:14 | караваната на Кончето
Нема да прочетеш убава новина Сашко. Благоевград е пълен с циииигани даже пакистанци и индийци с чалми. Нема оправия.
24.06.2026 19:16 | караваната на Кончето
Бачев не иска пост иска само да реди тотото. Ибрееееее, поздрави на Сашко от Перник.
24.06.2026 19:40 | Йогата
Закривай
24.06.2026 20:01 | Байкушо
И мен ме е споменал в интервюто, но Струма не ме зачита и ме е отрязала. Иначе когато човек е отхвърлен винаги казва истината. Много пари се харчат за Пирин, но файда никаква. Потъват като в сух пясък. Никакви спортни резултати, но богати футболисти и администратори. Политиците, общинските съветници пък осребряват влиянието в гласове и после пак гласуват милиончето на година за правене на въздух и вятър.
24.06.2026 20:40 | енцо
бате да вземеш и гергана на рико за масажистка много е добра и ще ги стимулира много за 3 точки
24.06.2026 20:41 | Цайсо ФОКИ
Кмета се сра на отбора, както и на целия град.... пътник ще е, още малко !!
24.06.2026 20:48 | Гошо от Почивка
Комар, кока и курви хахахаха
24.06.2026 21:01 | Бойко
А бе, тоя кога стана на 70?
24.06.2026 21:50 | Oрс
"Едно е да искаш, второ е да можеш... трето и четвърто е да го направиш" ."Мъжки времена"
....малко думички, толкова много истина!
24.06.2026 21:58 | БАЧЕВ
ДА МУ ЛА ………….. ТЕ КУ……О РАЗБИРАЧИ……
24.06.2026 22:01 | До горния
От теб друг не може да се дореди.
24.06.2026 22:04 | Бивш от МВР76
Бившио Футболист георги бачев е остарел. Нема бивши футболисти. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай и настоящ евангелист.
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар