сн. bTV
Жена загина при тежка катастрофа край Владая
22 юли 2026 10:14 Mobile watches 9492 прочита Mobile comments 3 коментара

Жена загуби живота си при тежка катастрофа между два леки автомобила на натоварения път София – Перник в района на Владая, съобщават от bTV.

Инцидент в ранните часове

Фаталният сблъсък е настъпил малко след 07:00 часа сутринта. Веднага след подаването на сигнала към мястото на произшествието са насочени екипи на полицията, спешна помощ и служители на пожарната. При удара между двете превозни средства водачката на единия автомобил е починала.

Блокиран трафик и огледи

Заради тежкия пътнотранспортен инцидент и необходимостта от спасителни действия, движението в района временно е блокирано. Полицейски патрули регулират преминаването на превозни средства, докато разследващите извършват оглед на местопроизшествието, за да изяснят точните причини, довели до трагедията.

Опасен пътен участък

Записи от охранителни камери в района разкриват тежестта на удара, след който една от колите се завърта неконтролируемо на пътното платно. Оказва се, че това не е изолиран случай – според предоставената информация, кадри от същото устройство са запечатали друг пътен инцидент на абсолютно същото място само два дни по-рано.

22.07.2026 15:39 | Диамандиева-Токмачева
И това е вход-изход към СТОЛИЦА. Там отдавна пътят трабваше да е с по 2 ленти във всяка посока и разделителна ивица по средата. Задръстванията са още от 1976 Имаше време за решаване на въпроса. Цяла държава не може да отчужди 2 метра ивица от автоджамбазите и др местни тарикати и да разшири пътя. Някакъв зъл дух или агент- вредител под прикритие се спотайва в Пътищарското министерство и твори проблеми още от Байтошово време, когато трябваше се бутнат къщи на абф за да има нормален път. Кръговото на Драгичево е образец на инженерно- строителна глупост и безпомощност. Кръстовище с пресичащи се ленти! всеки момент потенциален сблъсък- все едно 4 семейства с една обща кухня- рано или късно ще се джафкат. Другите страни когато няма място, над същетвуващото трасе построяват отгоре на пилони експресно трасе за облекчаване на трафика. Спрвака дебелина на асфалтбетон настилка за магистрали -ЮеС интерстейт- 11'' =28 см, Германия 27'' = 68 см. Загинали /год/ ЮеС 41 945, ЕС- 19 540. за 2024.
22.07.2026 18:59 | Благоевград
Този път не го разширяват по военни стратегически причини. Да не нападнат столицата от юг.
22.07.2026 21:23 | Важен човек
На копелето, което е убило жената трябва да му дадат ДАЖИВОТЕН ЗАТВОР!
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар