министър М. Генов
Министър М. Генов избира между трима кандидати за шеф на Басейнова дирекция, сред тях бившите директори М. Пашов и ексгубернаторът Вл. Димитров
05 юни 2025 15:31 Mobile watches 19964 прочита Mobile comments 19 коментара

Министърът на околната среда и водите Манол Генов решава до дни кой да оглави обезглавената Басейнова дирекция "Западнобеломорски район" със седалище в Благоевград, която до вчера се ръководеше от Станислава Иванова. Министър Генов ще избира между три кандидатa, чийто документи вече са на бюрото му, научи Struma. com.

Сред тях са бившият директор на Басейнова дирекция Момчил Пашов, който бе начело през 2020 година. За поста ще бъде обсъдена и кандидатурата на бившия областен управител, бивш директор на РДВР Благоевград, и екслидер на БСП, Владимир Димитров, който за кратко, през 2022 година беше и директор на Басейнова, но напусна доброволно. Има и трети кандидат, подкрепен от силна на деня политическа сила. Според наши източници, министър Генов ще се произнесе и ще избере директор много бързо, дори се предполага, че утре вече ще е ясно името на новия шеф.

Бързо действат от това министерство, вижда се как скоростно и изненадващо свалиха Иванова,  дори и големците по върховете на политическия елит не бяха информирани. Веднага след изненадващото освобождаване на Иванова се заговори, че тя е сменена няколко дни след посещението на премиера Росен Желязков в региона, тъй като мощна строителна фирма се оплакала от влошена комуникация с Иванова, други твърдят, че оплаквания е имало и от кметове от областта, за това, че се бавят преписки, с което и работата общините, които ръководят.

Не се изключва смяната да е чисто политически акт, с цел наместване на нов човек, подкрепен от политическа партия. В момента Басейнова дирекция е с временен шеф, до назначаването на титуляр, очаквайте новини около новия директор. 
Петя Колева 
 

19 коментара
Коментирай
05.06.2025 16:00 | Байкушев 999
Владо Димитров не е ли на 97 години вие луди ли сте бре, стига с тия смърдящи хора на земя
05.06.2025 16:11 | КОЙ е Шиши Феномена
Познайте коя е силната на деня политическа сила зад третия кандидат
05.06.2025 17:23 | Общинския
Как Владо Димитров бе??? Тоя стар комунист що беля направи
05.06.2025 20:29 | Иван
Защо Димитров? Той да си гледа пенсията, стига пенсионери на държавни служби? Какво разбира този дядо от води? Той милиционер, ДС.
06.06.2025 04:35 | гражданин
Дайте път на млади хора стига с тези комунисти?! Владо Димитров е пенсионер !!!
Но утре пак гласувайте за БСП ако изобщо съществува!!!
И в БСП сигурно има млади и умни специалисти но е важно назначените да слушкат!!!
06.06.2025 07:18 | Само питам...
На този милиционер не му ли стига огромната пенсия, че пак глади гащи за някакъв началник?
06.06.2025 07:41 | Не Човеци
Ей, това дъртите комунисте се оказаха най-големите мърши! Докато не разкажат играта на всичко дето мърда, Няма да мирясат! Вие не сте хора бе! Какъв Владо Димитров бре?!?! Ченге на 250 години, директор!!! Не внуците Ви а и пра-пра внуците Ви ще бягат от тази територия!!!
06.06.2025 08:02 | Опинци
Защо Владо го бутат на поста ? Та той е пенсионер от години ?!Младите хора нека си дърпат пильоците и ташаците .Ебати системата.
06.06.2025 08:18 | Перничанин
Клане със секира за Грознио Урунгел и Плешо президенто румен радев.
06.06.2025 08:19 | Перничанин
Майка ви да еба в миризливите селяци от благоевградски окръг. Поздрави от Перник, ж. к. Изток, бл. 64, блоко е саниран.
06.06.2025 08:20 | Перничанин
!!! Полина Станчева Хамид и надежда дойчева !!! Гугъл. Снимка. Статия за ИЗМАМНИЦИТЕ. Пазете се от ИЗМАМНИЦИТЕ. Моята "жена" надежда дойчева е като египетска богиня в тялото е стройна, а у главата е Крокодил.
06.06.2025 08:20 | Перничанин
!!! Полина Станчева Хамид и надежда дойчева !!! Гугъл. Снимка. Статия за ИЗМАМНИЦИТЕ. Пазете се от ИЗМАМНИЦИТЕ. Моята "жена" надежда дойчева е като египетска богиня в тялото е стройна, а у главата е Крокодил.
06.06.2025 08:21 | Перничанин
!!! Какво е бъдещето на район "Люлин"? Говори кандидат-кметът надежда дойчева !!! Гугъл. България он Еър. СНИМКА . Ето я Грозотията надежда дойчева къде за црън кур не става.
06.06.2025 08:22 | Перничанин
Грозотио надежда дойчева кво че кажеш за Хубавата водеща Ганиела Ангелова.???.
06.06.2025 08:25 | Перничанин
!!! Кемпеса остава в килия за обира в ЦКБ
...Кемпеса остава в килия за обира в ЦКБ
...28 септември 2010 17:50 !!! Вече е навън вчера се виждаме.
06.06.2025 08:35 | Перничанин
За обиро на цкб у село благоевград, куполо. Като навремето беше дискотека. Култовите дискотеки "графити" и "централ.
06.06.2025 08:36 | Перничанин
Поздрави от Перник, ж. к. Изток, бл. 64, блоко е саниран.
06.06.2025 08:38 | Перничанин
Тоя Урод байкушев рано сабале го гледах по един от сутрешните блокове на нова ти ви или БНТ 1 !!!:)))
06.06.2025 13:40 | !!!
Аууу, Перничанина пак са го пуснали от лудницата.
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар