Снимка: Фейсбук страницата на ПСС
Моторист и загубили се туристи вдигнаха накрак планинските спасители
18 юни 2025 10:58 Mobile watches 4547 прочита Mobile comments 3 коментара

Две спасителни акции са осъществили от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК) през последното денонощие, съобщиха от планинската служба.

Млад мъж е пострадал с мотоциклет в Родопите. От ПСС-отряд Банско са реагирали и са евакуирали мъжа, който е бил с нараняване на ръката.

Другият сигнал е получен от двама туристи, които са били в района на Вазова екопътека в Стара планина. От ПСС обясниха, че туристите са загубили ориентация и са подали сигнал за помощ. Планинските спасители са реагирали веднага и са извели туристите, предаде БТА.

От ПСС посочиха, че условията за туризъм в планините днес са много добри. В най-високите части на планината има слаби ветрове, но времето е много добро за разходка.

Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология в планините ще бъде слънчево. Около и следобед ще има купеста облачност, но само на изолирани места в масивите от Западна България ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб, по високите части умерен вятър от северната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 24°, на 2000 метра - около 15°.

3 коментара
Коментирай
18.06.2025 12:36 | Тодор
Крайно време е да се забрани движението на мотори и АТВ-та по планините.
18.06.2025 22:52 | сиктир
"накрак"?
19.06.2025 10:19 | ОО
Тоя капутняк, защо е с мотор в планината ?**
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар