Новият директор на Пирин, Г. Калпакчиев: Не съм собственик на клуба, а кандидат-купувач, одитът ще реши дали сделката ще се случи
23 юни 2026 00:58 Mobile watches 10210 прочита Mobile comments 33 коментара

Той отхвърли информацията, че бившият национал Георги Бачев ще има роля в управлението или спортния щаб на клуба.

Неяснотата около бъдещето на „Пирин“ (Благоевград) остава, а амбициите за бързо завръщане сред водещите отбори са отложени. Новият изпълнителен директор Георги Калпакчиев очерта картина на клуб, който първо трябва да премине през сериозно преструктуриране, преди да мисли за високи цели.

Калпакчиев подчерта, че не влиза като собственик, а като човек, натоварен да представлява потенциален инвеститор. По думите му окончателното решение за сделка ще бъде взето едва след приключване на финансовия одит и след изясняване на всички поети ангажименти към клуба.

Новото ръководство вече започва промени както в представителния тим, така и в школата. Начело на мъжкия състав застава Владислав Вутов, а част от досегашния спортно-технически екип се разделя с клуба. Сред напускащите е и дългогодишният футболен деятел Мирослав Митев.

Един от основните акценти в новата стратегия е детско-юношеското направление. Реформираната академия ще бъде ръководена от Васил Петров, който има предишен опит в тази роля. Идеята е клубът постепенно да се ориентира към развитие на местни кадри и по-сериозно присъствие на футболисти от Югозападна България.

Калпакчиев обясни, че целта не е скъпа селекция или краткосрочни резултати, а изграждане на устойчив модел с преобладаващо участие на собствени юноши. Предвижда се още най-малките възрастови групи да получат възможност да тренират на основния стадион, като част от опита за по-силна връзка между школата и първия отбор.

В същото време беше категорично отхвърлена информацията, че бившият национал Георги Бачев ще има роля в управлението или спортния щаб на клуба.

По отношение на финансовото състояние ръководството отказва да посочва конкретни задължения преди приключването на проверките. Уверението е, че ще се търси прозрачност и стабилизация, а лицензионните въпроси ще бъдат решавани чрез разговори и предоговаряне на съществуващи условия.

През новия сезон „орлетата“ няма да поставят като задължителна цел завръщането в efbet Лига. Основният приоритет ще бъде изграждането на устойчив отбор, който да играе атрактивен футбол и постепенно да постигне финансова стабилност, каза той.

Посланието към привържениците беше ясно, вместо обещания за незабавно изкачване нагоре, клубът ще заложи на постепенно възстановяване, работа с млади играчи и изграждане на основа за по-дългосрочно развитие.

М. Иванов

23.06.2026 01:19 | Къро
С две думи НИЩО!
Как Бачев не е никакъв, като той звъни на футболисти и прави селекцията?
Той казва на тва палаво треньорче кой да играе и кой не???
И пак не се знае кой е собственик???
Кслпакчиев вика аз съм представител на собственика, Бачев вика аз съм представител на човека с парите, Зафиров вика аз съм човека на човека с парите, а пари нема?!?!
Отправят поглед към школата като гонят 5 треньора и остават с един конфиционен треньор на 80+ години?!?!
Вие чисто на маймуни ни правите?!?
Фенчетата на заплата да кажат нещо?
Кметчето дали знае, че има футболен отбор в тоя град???
Затъване затъване и разруха с байкушо и неговите подлоги!
23.06.2026 01:19 | Къро
С две думи НИЩО!
Как Бачев не е никакъв, като той звъни на футболисти и прави селекцията?
Той казва на тва палаво треньорче кой да играе и кой не???
И пак не се знае кой е собственик???
Кслпакчиев вика аз съм представител на собственика, Бачев вика аз съм представител на човека с парите, Зафиров вика аз съм човека на човека с парите, а пари нема?!?!
Отправят поглед към школата като гонят 5 треньора и остават с един конфиционен треньор на 80+ години?!?!
Вие чисто на маймуни ни правите?!?
Фенчетата на заплата да кажат нещо?
Кметчето дали знае, че има футболен отбор в тоя град???
Затъване затъване и разруха с байкушо и неговите подлоги!
23.06.2026 06:09 | ....
До Къро " специалиста"
Все още в този град има хора които не мислят, този още не е разбрал, че има ОФК и АД....., кмета няма нищо общо с АД което е частна фирма..., аман от малоумници които не правят разлика но това е да си тотално сбъркан и да говориш като папагал....
23.06.2026 06:41 | Смешници
Е как кмето нема нищо общо като отбора е общински? Кмета и общинския съвет решават. Сега пак ще кажат:
Ако искате Пирин 51 процента общински, от общината да има 3-4 директора да следят какво става в клуба, школата издържате вие, вие давате парите пък ние ще разполагаме с тях и накрая един голем к@р. Затова никой не взима Пирин, защото винаги са били такива условията, и Пирин винаги го използват за политически цели, избори и т. н.
23.06.2026 07:44 | Плажо
Тоя чичайка е на много тежки хапчета а цяла България знае че комарджията Бачев гони треньори от школата и прави селекция. Ама ако това е слекецията дето се видя изпадаме във В група което е целта изглежда.
23.06.2026 08:24 | до горните
Каквото повикало такова се обадило, изгонихте сумати собственици, предния още не си беше казал името и го оплюхте. Сега ще си траете и ще си люпите семките на бадемите, който плаща той поръчва музиката...
23.06.2026 08:41 | Тони
Бачев като прави селекцията що не върна момчетата от набор 04/ 05 унищожена сума ти таланти! Не си ли човек на някой в България и не плащал ли дори и да си талант си нищо! Пак се привличат мой твой човек! Слепи ли сте?!
23.06.2026 08:41 | Тони
Бачев като прави селекцията що не върна момчетата от набор 04/ 05 унищожена сума ти таланти! Не си ли човек на някой в България и не плащал ли дори и да си талант си нищо! Пак се привличат мой твой човек! Слепи ли сте?!
23.06.2026 08:42 | Тони
Бачев като прави селекцията що не върна момчетата от набор 04/ 05 унищожена сума ти таланти! Не си ли човек на някой в България и не плащал ли дори и да си талант си нищо! Пак се привличат мой твой човек! Слепи ли сте?!
23.06.2026 08:42 | Тони
Бачев като прави селекцията що не върна момчетата от набор 04/ 05 унищожена сума ти таланти! Не си ли човек на някой в България и не плащал ли дори и да си талант си нищо! Пак се привличат мой твой човек! Слепи ли сте?!
23.06.2026 08:43 | Тони
Бачев като прави селекцията що не върна момчетата от набор 04/ 05 унищожена сума ти таланти! Не си ли човек на някой в България и не плащал ли дори и да си талант си нищо! Пак се привличат мой твой човек! Слепи ли сте?!
23.06.2026 08:45 | Дам
По принцип така се прави. Правиш одит на дружеството, виждаш колко задължения има и ако те устройва, отиваш и купуваш клуба, ставаш едноличен собственик, а не общината да има дял, общината да си слага директори.... Вадиш кешовицата, назначаваш си свои хора да ръководят клуба и почваш да работиш. Но, тук има едно голямо НО. Общината никога не иска да продава клуба, иска балъци да дават пари и да точат общински ресурси, общината и кой и да е кмет си прави политически ПР. С Пирин, затова никой не иска да вземе клуба. Това го знаят всички фенове. Нормслно, който е собственик да си назначи свой екип, който да работи по негов си начин, а такива коматари, които пишат глупости по форумите са ни ясни.
23.06.2026 08:59 | до ДАМ
Напълно си прав, но общината има 10% и трябва да се грижи САМО ЗА ДЮШ. Което би било супер с тази голяма субсидия, но проблема е, че парите не отиват за ШКОЛАТА, а за мъжкия отбор и вече натам е ясно
23.06.2026 09:28 | методи
За моментното състояние на Пирин е виновен Методи Байкушев. Пълен боклук съсипа футбола в града.
23.06.2026 09:35 | Шу става
Бачев комарджията ке коли и беси у Пирин!
Он от къде е минал трева не никне, са ке има апокалипсис в Пирин !
Ама да мине първо през кмето, они и двамата са сухари и не се знае кой кой ке пресуши!
Слушахме пред конференция където собственика що каза че им не е собственик?!?
Добре че цеката е добряк и даде спонсорството за 1г напред, иначе немаше да има шо да краде бачевио
23.06.2026 09:41 | Плажо
Гледах пресконференцията на този странен нов собственик. Пирин изпада във В група Ако въобще почне в Б.
23.06.2026 09:49 | Мустако
Наааааааааа
23.06.2026 10:06 | ДЮШ
митревски кога? ликвидатор
23.06.2026 11:04 | Кмет лажльо
На предишните избори илко не требваше да стане кмет, ама не требваше и байкушо!
23.06.2026 11:06 | до ДЮШ
Митревски кат станеш ти шеф!
23.06.2026 11:46 | Кайо
Отново пародия в "Перун"!!! Фенчета-кенчета пак гладни и жадни!!!
23.06.2026 11:59 | Sote tapoto
Az pisha komentari vuilata da se vrane
23.06.2026 12:04 | Джамията
За сега има два сигурни изпадащи от Втора лига и това са Берое и Пирин.
23.06.2026 12:18 | TheProducer
Този човек очевидно не е в адекватно състояние. Или е пиян, или болен. Много е мистично всичко. Мисля, че Пирин изпада във В гр и след това бива разпродаден на части.
23.06.2026 12:32 | do gornia
I kakvo da razpodadat, to pirin osven edin reis drugo nema!
23.06.2026 13:01 | 4 4 2
Тоя калпак ми се чини да има четвърто отделение.
23.06.2026 13:30 | Дам
Ехее, автобуса май замина вече. Нали на общината и е било скъпо и по рентабилно и е било да плаща на чужда фирма с по малко бусове да возят футболисти, школа... Автобуса вече е пазарен.
23.06.2026 13:34 | тонка
Що не питате кмета колко пари дължи пирин на марио богданов да вози футболисти, скапани цървули и байкушо и общинските съветници, а нещо конфликт на интереси щото тонка е председател е мажо и смуче общински пари ааааааа
23.06.2026 13:55 | До кмет лъжльо
След като “Илко не требваше да стане кмет”, ще пропадате все повече селяци. Задържа ви отбора в А група 2 години за без пари, направи ви проекти за милиони, които байкушо съсипа. Никой нормален човек, повече няма да иска да е кмет на такива прости и завистливи същества. Въргаляйте се в кочината и заливайте със злоба …
23.06.2026 14:22 | Гюров
Като залагат на младите от Пирин, къде им е U19, старша или.... На кое точно разчитат, никаква яснота за набор 2008, който в момента трябва да захранва мажкия отбор. Даже не благоволят да се обадят на момчетата, да им кажат какво е крайното решение, ще има ли отбор, или да се спасява кой както може... Поредната лъжа за любимия отбор, за съжаление излизане от блатото няма.... Само перални, перални, перални.... това е истината. А иначе, Илко за разлика от "безличния настоящ кмет" наистина правеше всичко възможно за Пирин. Потъването те първа предстои
23.06.2026 14:36 | Благоевград
Този уж собственик, уж директор е поредния спуснат с парашут палячо.
23.06.2026 16:00 | ДиоРоза
Метоооо на кой даде отборо бе? На комарджията и на тоя ненормалник дето има вид душевно болен или надрусан?
23.06.2026 18:52 | .
Абе кажи си направо оти ке правите пари от черно тото.
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар