_191092.jpg)


БСП Благоевград за пореден път ще подкрепи Румен Томов, който е заявил намерение да се яви отново на изборите през 2023 година ,като независим кандидат за кмет на Благоевград . Това решиха на свое заседание червените в областния център.
Председателят на градската структура Любен Милев е направил предложението с мотива, че БСП няма подготвени кадри, които да се явят на избори, затова трябва отново да се прикачат към независим кандидат. Томов бил най- подходящ, тъй като вече няколко пъти участвал в избори, бил е и кмет.
Предложението му е прието, така както се очакваше. Румен Томов отдавна публично обяви, че отново ще се кандидатира за връщането си в кметския кабинет, а напоследък трескаво работи за инициативен комитет, който да го издигне.
Според коментарите в столетницата, решението на партията е ярко доказателство за апатията и безразличието, което е обхванало БСП в областния център, коментираха социалисти пред Struma.com, силно разочаравани от агонията в партията и лошата кондиция, до която я доведоха управляващите я.
На последните избори, провалите на БСП и антагонизмът между млади и стари в партията, бяха заметени под килима с победата на Румен Томов в изборите преди години и спечелването на кметския пост. Тогава червените се вживяха в ролята на победители и се самозабравиха в действията си, макар че всички знаеха, че победата на Томов не бе заради тях, а имаше обективни предпоставки това. Не анализираха истинската ситуация, не се обединиха, за да продължат напред като единна структура, а се заеха с кадруване повсеместно на територията на общината и общинска администрация.
Томов загуби преждевременно поста, загуби и изборите след това, независимо от подкрепата на БСП. Днес ситуацията е коренно различна. БСП отново са партия със затихващи функции, без всякаква активност, извън кадруването в някои институции в града, като например в областна служба "Земеделие". Там се назначиха все техни хора.
Няма да коментираме какви са шансовете на Томов отново да се върне в кметския кабинет, достатъчно дълго показвахме работата му като градоначалник, но все пак заслужава аплодисменти, заради куража, отново да се "бие", въпреки "боя", който отнесе на два пъти вече- като кмет и по време на избори.
Интересно ще е кои ще са в Инициативния му комитет и дали е преоценил и преосмислил, че в основата на краха му като кмет е именно обкръжението и лошите му съветници, нещо, което Struma. com многократно посочваше. Видя и колко негативи му донесе и подкрепата на БСП с лакомията на нейните ръководители, които гравитираха около него . Наскоро стана ясно, че и синът на Томов се включва в политиката чрез новата партия на Стефан Янев.
Баща и син вероятно ще се обединят по пътя към кметския пост в широка коалиция. В Благоевград ще станем свидетели на симбиоза между БСП и партията на Янев. Има време до кметските избори. Тук винаги в последните години битката е много интересна, заради екзотиката от кандидати за престола.
Има едно обстоятелство обаче ,което може да провали плановете на БСП и то е свързано с депото за отпадъци и разследването, което върви срещу Томов. Какви ще са последствията от това ще има ли обвинения и виновни , за това че бе прекратен договор със законово избран оператор по времето на екскмета Румен Томов и Благоевград понесе милиони щети от депонирането на боклука в Костинброд?. Това предстои да се разбере скоро. Разследването е в спецпрокуратурата, какъв е хода му Томов и адвокатът му Методи Байкушев със сигурност вече знаят... Очаквайте подробности по темата в Struma.com
Петър Костадинов
Ама след герб и илко, няма какво да се направи.
Поне да има мнозинство в парламента, за да може да не го саботират като миналия път
КАЗАХ
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.