"Когато бях ваш депутат, не ви предадох. Заедно минахме през много изпитания. Заедно се борихме да спасим поминъка ви. Правих го, защото бях убедена, че е добре за страната ни и за вашите семейства - да имате препитание. Затова съм и тук днес". Това заяви в Хаджидимово лидерът на БСП Корнелия Нинова. По думите й хората от област Благоевград са я направили истински народен представител, като са й дали подкрепа за защитата на района. "БСП иска българска икономика и производство, българска храна на трапезата. Винаги може да разчитате на подкрепата ни за земеделието", каза още Нинова. Тя допълни, че достойните доходи вървят с икономиката, а тя - с образованието - за фирмите да има кадри, а за младите – работа, за да останат в страната. Председателят на БСП припомни, че пътят към промяната е започнал миналата година с издигането на Румен Радев, който вече е президент. „С още по-голяма гордост го казвам днес, защото той спира концесията на летище „София“. Благодаря и се гордея, че Ви предложих за президент“, обърна се Нинова към държавния глава.
Тома Томов: Заедно сме по-силни от тези, които са против нас
„Заедно сме по-силни от тези, които са против нас“. Това заяви Тома Томов, водач на листата на „БСП за България“. Според него битката свършва на изборите и ще има невероятен тътен. „В преддверието сме на гневна и безпощадна българска пролет. Хората отхвърлят корумпираната и политическа класа. Хората негодуват, че децата им са в чужбина“, посочи той.
Велислава Дърева: Това не е битка за следващия парламент, а за България
„Тук съм, за да подкрепя Тома Томов и листата ни. В парламента трябва да има умни, почтени, честни, образовани, интелигентни хора. Това не е битка просто за следващия парламент, а за българската държава“. Това заяви Велислава Дърева пред събралите се. Тя подчерта, че денят за размисъл е Благовещение. „Да направим така, че на изборите да чуем благата вест – победа“, призова тя.
*Предизборна публикация
Увеличават се десетократно няколко дни преди нахлуването на Червената армия.
Според доклад на Георги Димитров до Сталин от септември 1944 г. членовете на БКП са 7 000 човека.
През октомври вече са 50 000.
В същия период след нахлуването на Червената армия, в страната ни са убити без съд и присъда над 30 000 българи.
На 7 декември 1945 г. по заповед от Москва започва и Кървавия Божик - разправата с българите в Пиринска и Вардарска Македония, които не искат да се откажат от своя род и родина и да се пишат "македонци".
В кампанията са избити 21 000 българи, а над 110 000 са насилствено репатрирани. Десетки хиляди са задържани, арестувани и хвърлени в лагери. Над милион българи са насилствено принудени да се откажат от националността си и българското си име.
Следва и Народния съд, чиито жертви са 2000.
Всички смъртни присъди са подписани от тогавашния министър на правосъдието Ради Найденов - дядо на дн
Всичко това - под дулата на 300 000 окупационен корпус на Червената армия, който остава в България до 1947 г.
Издръжката му е по-голяма от бюджета на държавата ни.
Освен това руснаците изземат наличния държавен резерв от 25 милиона кг. тютюн, 5000 кг. розово масло (по-скъпо от златото), както и цялото количество лавандула от държавния резерв. Продават го на САЩ по пазарни цени в долари.
Разкостени и изнесени в Русия са над 100 завода като военна плячка. Сред тях са и трите ни самолетостроителни фабрики в Ловеч, Божурище и Казанлък.
Старите хора в Ловеч и днес имат приказка: "Дойдоха руснаците и от самолети слязохме на каруци. "
От 1947 г. България е задължена да доставя селскостопанската си продукция за СССР под себестойност. Задължени сме да изкупуваме остарели съветски технологии и въоръжение. Срещу долари. През 1959 г. страната ни окончателно фалира
Взето е решение от ЦК на БКП на Кремъл да се предаде и целият ни златен резерв на БНБ. В траншове през следващите 4 години от 1960 до 1964 г. на руснаците са предадени 32 тона злато. Целият наличен златен резерв.
Следва втори фалит - през 1969 г., когато страната ни отново моли западни банки за долари, за да плаща на руснаците.
През този период България плаща за руския петрол по 25 долара за барел при международна цена от 18 долара за барел.
През 80 -те години следва и третия фалит.
България финишира "дружбата" през 1989 г. с 10 милиарда долара външен дълг. 600 милиона пенсии като тази на баба ми по онова време - 50 лева. Цената на бензина тогава бе 1 лв.
Финишираме като най-бедната държава в Европа, с най-ниски пенсии и заплати и най-голям демографски срив.
И днес България продължава да плаща най-скъпия руски газ и горива. Горницата е около 6 милиарда лева годишно. Над
В посока Русия ежегодно поемат над 20 милиарда лева - над 1/4 от БВП на България. Руска собственост са стратегически предприятия като Нефтохима, Булгартабак, БТК, Виваком, Мтел, КТБ, хотелски, търговски и аптечни вериги (да не споменавам империята на ТИМ, Гергов и тем подобни подставени лица), както и половината ни Черноморие, окупирано от апартхотели, хотели и затворени комплекси на местни и руски олигарси.
От последния факт последиците са, че вече нямам от години близък, приятел, колега, който да избира родното Черноморие за почивка поради шума, мръсотията и презастрояването...
Да продължавам ли?! С Росатом?!
Или Южен поток, с който се опитаха българския народ да плати газопровод на Русия до Австрия?!
Или 1 милиард и двеста милиона за два безсмислени реактора?!
Или 4
Или 4 милиарда, източени от КТБ. Пари, налети от държавните ни предприятия, с които руснаците финансираха обръчи от фирми на ДПС, паразитни политически проекти като "България без цензура" и изкупуване на телевизии, сайтове, вестници и разпространителски вериги?!
Добре си помислете за кого да гласувате!!!
И се замислете защо т. нар. патриоти няма да споменат нито един от горните факти.
Да не говорим за безродните комуняги, които дължат властта си и милионите са на руските си господари.
Така някак си по-лесно може да си обясни човек, откъде имат пари за шестцифрени годишни такси в един от най-скъпите университети в САЩ.
Добре е и да се знае, че така още по-яростно ще води борбата с монопола на Лукойл и организирания картел, който ни щави с огромна свръхнадценка от над 40 ст. на литър, при положение, че в Европа е не повече от 10 ст.
Добре е, защото може би ще успее да обясни как така Лукойл декларира за 10 години приходи от над 60 милиарда лева, но НИТО СТОТИНКА печалба и данък върху нея.
Друго си е като имаш човек отвътре да ти разяснява нещата.
Така борбата е по-спорна, нали?!
Прав ли съм, приятели, или проявявам някаква наивност, може би?!
Може би мъжът й ще успее да убеди ръководството на Лукойл да си изплати задълженията към НАП от над 5 милиарда лева.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.