Снимка: iStock
Много пари кеш и боеприпаси иззети при акцията срещу апелативния прокурор на Варна
26 юли 2023 18:04 Mobile watches 5037 прочита Mobile comments 1 коментар

Разследването срещу Владимир Чолаков се води от Софийската градска прокуратура

49 000 евро и 20 000 лв. са открити в служебната каса на апелативния прокурор на Варна Владимир Чавдаров при акцията на Софийската градска прокуратура, научи NOVA от свои източници. При претърсване на имоти, собственост или ползвани от Чавдаров разследващите са открили и иззели 271 незаконно притежавани боеприпаси - патрони за автомат "Калашников" и за бойни пистолети. Акцията започна по-рано днес и в следобедните часове.

До момента не е изяснен произходът на средствата, както и защо Чавдаров не ги е посочил в годишната си декларация пред Инспектората на ВСС.

Действията на командированите от столицата във Варна магистрати е във връзка с досъдебно производство за корупция срещу висшия магистрат. Срещу Чавдаров има подадени сигнали за искане и получаване на пари срещу уреждане на дела, научи NOVA.

Към момента от Софийска градска прокуратура отказват официална информация.

Владимир Чавдаров е административен ръководител на един от петте апелативни района в страната от 2018 г. насам, което прави акцията безпрецедентна.

27.07.2023 15:43 | Ах,Андрешко...........
Ей ....човека зорлем е събрал пари за 10-на пържоли .....
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар