Обявиха банкера Цветан Василев за международно издирване
20 април 2023 16:04 Mobile watches 5170 прочита Mobile comments 4 коментара

Цветан Василев отново е обявен за международно издирване въз основа на Европейска заповед. Това заяви пред журналисти главният прокурор Иван Гешев.

"Изготвена е нова Европейска заповед за арест на Цветан Василев, въз основа на която той е включен в шенгенската информационна система. Той е обявен за международно издирване по различни от КТБ разследвания", каза Гешев, предаде Дарик.

И допълни, че банкерът е подсъдим и се укрива с помощта на Русия. "Ясно ми е, че той плаща американски лобисти за компрометиране на прокуратурата."

"На фона на Радостин Василев Цветан Василев не си заслужава да се коментира", категоричен бе главният прокурор.

По информация на БНР още миналата седмица за него е била издадена Европейска заповед за арест, а от тази седмица е подаден за издирване от Интерпол. Причината е ново разследване срещу него, по което работи Софийската градска прокуратура.

4 коментара
Коментирай
21.04.2023 07:19 | човек
Колко пъти вече го издирва
21.04.2023 09:29 | Българи
Какво точно беше, а да Василев и Пеевски в "Арабския финасов фонд" от пенсии и заплати на българите в ДУБАЙ дворци.
21.04.2023 10:07 | Многознайко
Оти го издирвате? А... СИГУРНО ДА МУ ПОЧЕШЕТЕ ТАШАЦИТЕ ИЛИ ДА МУ ГО ИЗТРЪСКАТЕ!!! ТЪПАЦИ!!!
21.04.2023 14:10 | Ке му пръднат
на Мистако
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар