/ ОД на МВР-Шумен
Отнет живот, три години затвор: Осъдиха дрогирания шофьор, убил Светомира
29 януари 2025 22:03 Mobile watches 5632 прочита Mobile comments 4 коментара

Три години и четири месеца затвор получи подсъдимият за катастрофата в Шумен, при която загина 22-годишната Светомира.

Това реши Варненският апелативен съд (ВАС), като потвърди присъдата на първата инстанция. На 6 януари, състав на Апелативния съд във Варна произнесе присъдата от три години и четири месеца „лишаване от свобода“ за Жечко Кюркчиев, подсъдим за причиненото тежко пътнотранспортно произшествие, станало през 2022 г.

Младият мъж първоначално получи три години и четири месеца затвор, а Апелативният съд във Варна намали присъдата на три условни години, с пет години изпитателен срок.

След това условната присъда бе отменена от ВКС и делото бе върнато за доразглеждане. В предизвиканата от Жечко катастрофа (18-годишен по време на инцидента) загина 22-годишната Светомира Станчева, а друга жена получи средна телесна повреда.

Според извършените тестове на водача се оказа, че той е шофирал под въздействието на амфетамини. Също така се е движил с висока скорост, предаде Дарикнюз.

Делото за смъртта на Светомира предизвика протести в Шумен, които продължиха месеци наред.

29.01.2025 23:35 | opa
Дрогиран да бутне съдията и прокурорите
30.01.2025 11:24 | от Митко
На тоя трябва да му се отреже главата - те три години затвор - рано или късно ще бъде наказан.
30.01.2025 12:50 | бах маа му
Много го осъдили, 3 години затвор за убийство. Така никога няма да намалеят такива убийства с такива смехотворни присъди.
31.01.2025 09:04 | Матей
Ако не беше страшно и позорно, щеше да е смешно! По решенията им ще познаеш добрите и достойните съдии! Те стават все по-малко! При липса на адекватно правосъдие тълпата и индивида започват да прилагат своите закони!
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар