Беласица (Петрич) с второ поредно нулево равенство като гост
23 септември 2018 12:05 Mobile watches 13899 прочита Mobile comments 3 коментара

В мач от 8-ия кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан завърши 0:0 с Беласица. Това бе второ нулево равенство на зелените като домакини, след това с Рилски спортист в 4-ия кръг. А за тима от Петрич - второ поредно като гост след това миналия кръг в Разлог. Двубоят в Ботевград бе и официален дебют за новия наставник на Беласица Иво Тренчев.

В първите десет минути Беласица на два пъти пропиля чисти положения, след като нападатели на гостите не можаха да вкарат от малкия пенал, пише Pirinsport.com. В средата на полувремето Никола Иванов от Балкан изпълни перфектно пряк свободен удар, но вратарят Захари Димитров успя да избие в ъглов удар

През второто полувреме и двата отбора имаха своите шансове, но не успяха да стигнат до попадение.В следващия 9-ти кръг на 29-ти септември, е регионалното дерби между Чавдар Етрополе и Балкан. Беласица пък приема Спортист Своге. В класирането Балкан е 9-ти с 11 точки, а Беласица е на 14-та позиция с 9 пункта.