Беласица се наложи над Гранит и продължи похода си към Втора лига
17 април 2022 12:26 Mobile watches 6482 прочита Mobile comments 9 коментара

Беласица (Петрич) постигна нова победа, като този път се наложи с 3:1 като домакин на Гранит (Владая) в мач от 29-ия кръг на Югозападната Трета лига. Петричани стигнаха до обрат, след като първи допуснаха гол в своята врата и все по-уверено крачат към Втора лига.

Първите две попадения в срещата паднаха в края на първата част. Първо Гранит успя да поведе след гол на Люцкан Люцканов, който успя да засече центриране отдясно и с помощта на напречната греда разпечата вратата на “комитите” (43’).

Само няколко секунди по-късно обаче в самия край на полувремето домакините получиха възможност да изпълнят дузпа. С изпълнението се нагърби Айвън Ангелов, който не сбърка и изравни за 1:1 (45’), предаде sportal.bg.

През втората част Бела успя да вкара нови два гола, с които си подпечата победата. В 58-ата минута след центриране отдясно Живко Димитров успя да засече с крак от близка дистанция за 2:1. В 76-ата Йордан Димитров отне топката на противников защитник, проби сам отляво и с хубав завършващ удар оформи крайния резултат.

С тази победа Беласица остава на върха, като вече води с 8 точки пред втория Чавдар (Етрополе). Гранит от своя страна е 10-ти с 38 пункта.