Беласица вкара 6 на Перун в Микрево
16 май 2021 10:52 Mobile watches 11221 прочита Mobile comments 24 коментара

В мач от 32-ия кръг кръг на първенството на Югозападната трета лига Беласица Петрич победи с 6:0 Перун Кресна в Микрево. Това бе второ домакинство тук за комитите,които са наказани с лишоване от домакинство за 5 мача. Гостите от Перун имаха и кадрови проблеми и не успяха да окажат съпротива на своя съперник.

Първият гол в срещата отбеляза Аспарух Смилков  в 12-та минута, Димитър Стоев покачи на 2:0 след половин час игра.

През второто полувреме, в  54-та минута Смилков от фаул направи резултата класически, а след час игра  Марти Таушанов реализира отсъдената дузпа за спъване на Стивън Кирилов за 4:0. Това бе и гол №17 от началото на сезона за него.

В 74-та минута Димитър Стоев също вкара втория си гол в мача покачи на 5:0. Последното попадение бе дело на Атанас Димитров в самия край на срещата.

С тази победа отборът на Беласица има в актива си 74 точки и води в класирането на Югозпад с точка повече от Марек,но и мач повече, предаде pirinsport.com. В следващия кръг комитите гостуват на Рилски спортист в Самоков.