Благоевградчанинът Димитър Димитров с голям успех на Свтовната купа по спортна гимнастика
09 юли 2018 09:58 Mobile watches 8124 прочита Mobile comments 0 коментара

Състезателят на клуб Пирин Благоевград 2011 и националният отбор на България Димитър Димитров спечели сребърен медал на прескок на Световната купа в Мерсин, Турция. Роденият в Благоевград Митко остана на второ място, след победителя от Канада и преди състезателя на Румъния. Това е огромен успех за Димитров, който през последните две години е най- добрия български състезател по спортна гимнастика. Митко остана на пето място на халки и на девето на земя, където бе първа резерва за финала.

Другият национал, който участва на Световната купа Христос Маринов завърши 12- ти на успоредка. Двамата бяха извеждани от треньора Александър Марков, който е и личен треньор на Димитър Димитров. От утре стартира подготовката на националите за предстоящото Европейско първенство по спортна гимнастика в Глазгоу, Шотландия. То ще се проведе от 2 до 10 август, а надеждите за силно представяне са свързани отново с Димитър Димитров, който започва своята кариера като гимнастик в клуб Любчо Солачки.