Благоевградчанинът Ради Цонев с първи трофей в Италия
11 май 2019 15:11 Mobile watches 5985 прочита Mobile comments 0 коментара

Юношите на Левски Радослав Цонев и Живко Атанасов спечелиха първи трофей в Италия с екипа на Витербезе. Двамата футболисти бяха титуляри за своя тим във финала реванш от Купата на Лега Про - Серия "Ц" срещу Монца на Силвио Берлускони и Адриано Галиани.

Първата срещата беше завършила 1:2 за тима на Кристиян Броки, който вече докосваше първи трофей в клуба за най-успешния ръководен тандем в историята на италиансикия футбол. Буквално в 92-ата минута обаче бившият защитник на Черно море беше най-съобразителен в наказателното поле на гостите, като матира вратаря на Монца и донесе първата Купата на Лега Про в историята на своя клуб. Турнирът е между всичките 59 отбори в третото ниво на италианския футбол, като дава право на участие във финалната фаза на плейофите за класиране в Серия "Б" още през този сезон.

Атанасов пък се превърна за пореден път в герой за тима, след като през тази година вече няколко пъти се разписа в 90-ата минута за първенство, като или спасява тима си от поражение, или носи успеха на отбора от Витербо. Той има четири попадения, като три от тях са след 90-ата минута, а първото му беше след 80-ата минута за успеха с 1:0 над Бишелие, уточнява sportal.bg

Цонев, който се включи много силно в тима през зимата след идването си от Лече, остана на терена до 87-ата минута. Интересното е, че с Витербезе ще се бори за влизане в Серия "Б", а преди 12 месеца спечели промоция на втория ешелон на Италия с фланелката на Лече. Той е собственост именно с бившия тим на Валери Божинов, който пък се очаква този уикенд да се завърне в Серия "А". Халфът си направи отличен подарък за своя 24-и рожден ден, който беше в няколко дни преди мача