ЦСКА - София се измъчи сериозно срещу Пирин, Морено измъкна "червените"
03 октомври 2022 19:57 Mobile watches 7210 прочита Mobile comments 15 коментара

ЦСКА- София надигра с 2:1 Пирин (Благоевград) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

В герой за "червените" се превърна Браян Морено, който изработи дузпа в 19-ата минута, реализирана от Дюкенс Назон, и вкара второто попадение за своите в 23-ата минута. За "орлетата" се разписа Иван Тасев в 26-ата минута.

Успехът на ЦСКА - София не дойде никак лесно, тъй като благоевградчани създадоха доста голови положения, а веднъж и гредата помогна на домакините след шут на Костов, предаде sportal.bg.

От първата минута за "червените" стартира новото попълнение Жираир Шагоян, за когото това бе дебют. Друг нов - Марселино Кареазо, остана на пейката.

Изненадващо първи до голово положение стигнаха гостите от Благоевград. Това се случи в 6-ата минута, когато бившият футболист на "червените" - Александър Дюлгеров, пропусна да се разпише от метър на празна врата, тъй като стреля с глава в аут, засичайки центриране от корнер.

Постепенно домакините се изнесоха в по-предни позиции след първоначалното им лежерно представяне и в 19-ата минута откриха резултата. Морено получи извеждащ пас очи в очи с Георгиев, успя да чукне топката преди вратаря на благоевградчани, който го фаулира и реферът Иво Андреев отсъди дузпа. Назон я реализира с удар по земя.

Четири минути по-късно ЦСКА - София удвои. Назон и Шопов комбинираха в половината на гостите, първият намери Морено в наказателното поле. Последва финт на нападателя, който навлезе навътре и с майсторски удар покачи на 2:0.

Пирин не се отчая и в следващите минути организира две много опасни атаки. При първата Костов нацели напречната греда след удар с глава. Съдиите вдигнаха засада, но ако беше паднал гол, той щеше да бъде признат след намеса на ВАР, тъй като нападателят на "орлетата" се намираше в редовна позиция.

Секунди по-късно, в 26-ата минута, Ради Цонев изведе отлично Тасев, който вкяра останал сам срещу Евтимов.

"Червените" пробваха да отговорят на предизвикателството с удар на Шопов от 20 метра, който Георгиев улови.

В 44-ата минута "орлетата" създадоха поредна възможност пред противниковата врата, но Тасев предпочете да финтира вместо да шутира от удобна позиция, което се оказа неправилно решение.

След почивката домакините наложиха известно надмощие при владеенето на топката, но в 58-ата минута Пирин като по чудо не изравни. Тасев преодоля двама футболисти на дясното крило, нахлу в наказателното поле и върна към Цонев, който шутира от 14-15 метра, а Евтимов изби.

До края на срещата играта бе равностойна, а два изстрела на Шопов и резервата Чарлз не затрудниха Георгиев. От своя страна Пирин получи възможност да изпълни фал пред наказателното поле на домакините в 94-ата минута, но Цонев нацели главата на Матей и трите точки отидоха в актива на "червените".