Каратисти от Благоевград станаха национални шампиони с Купа България
08 ноември 2022 08:41 Mobile watches 6174 прочита Mobile comments 0 коментара

На 5 и 6 ноември в град Велико Търново се проведе „Национална Купа България“ по олимпийско карате. На татамито излязоха 730 състезатели от 34 клуба.

Най-добрият карате клуб в страната – Карате Клуб „Цанев“, за пореден път спечели Националната Купа на България.

Състезателите на Карате Клуб „Цанев“ се представиха отлично, като спечелиха 27 златни, 12 сребърни и 21 бронзови медала.

На второ място остана Карате Клуб „Самурай“ – гр. Добрич, а на трето Карате Клуб „Шурикен“ от Кюстендил.

Карате клуб „Цанев Благоевград“ взе участие с 3 каратеки, които завоюваха 2 златни медала в дисциплинaтa кумите. Каратистите от Карате Клуб „Цанев“ – Клон Благоевград представиха клуба със следните резултати:

1. Хана Иванова Кошутарска – 1во място в дисциплина Кумите, категория Момичета 2010 +50кг
2. Кристиян Ивайлов Тачов- 5то място в дисциплина КУМИТЕ, категория момчета 2010 -42 кг
3. Карате Клуб „Цанев“ – 1во място в дисциплина Кумите Отборно Мъже (Роберто Петров, Антони Дамянов, Кирил Кирилов, Иван Петков, Денислав Стоянов, Кристиян Гаврилов –треньор на КК Цанев Благоевград, Йован Атанасов)

На 07. 11 – посрещнахме шампионите си с торта и шампанско.

Благодарим на всички състезатели, треньори, съдии, родители и приятели, сподели Венцислав Дуев – управител и треньор на Карате Клуб „Цанев“ – Благоевград.

Официален гост на турнира беше Красимир Балъков, който приветства състезателите, че са избрали пътя на спорта и пожела успех на всички. Националната купа е последното от календар 2022 състезание за каратеките на Карате Клуб „Цанев“ – Благоевград