Кариана би Пирин за първа победа в първенството
02 септември 2018 12:37 Mobile watches 12863 прочита Mobile comments 15 коментара

Новият старши треньор на Кариана Веселин Великов започна с победа начело на отбора. Воденият от него тим от монтанското село Ерден се наложи с 2:1 на собствен терен над Пирин (Благоевград). За карианци това бе първи успех в професионалния футбол, който дойде след голове на Цветомир Тодоров и Иван Тодоров.

Домакините започнаха по-добре мача и още в 4-та минута Ангел Бастунов можеше да открие, но стреля над вратата, съобщава Pirinsport.com. Това обаче направи опитният Цветомир Тодоров, който в 16-та минута, изпълни прецизно фаул изпращайки топката в горния десен ъгъл. Натискът на карианци продължи и до края на полувремето Бастунов на два пъти пропусна да покачи. Най-напред в 24-та минута младокът не се възползва от хубав пас на капитана си Евгени Игнатов, а десет минути по-късно от един метър стреля право в ръцете на Ивайло Яначков. В края на полувремето Кирил Грозданов от гостите пробва с далечен удар да порази вратата на Кариана, но неуспешно.

Пирин изравни в 62-та минута. Тогава вратарят Петър Станев изби силния удар на Антон Костадинов, но при добавката Тодор Траянов не сгреши. Радостта на „орлетата” обаче бе твърде кратка. В ответната атака Ивелин Илиев излезе сам срещу Яначков и вратарят на гостите го фаулира - дузпа. Зад топката застана щатният изпълнител за домакините Иван Тодоров, който бе точен за 2:1. Целият стадион изтръпна в 70-та миута, когато шут на Петър Христов срещна гредата. С разумна игра до края на мача отборът на Кариана стигна до първата си победа за сезона.

Кариана - Пирин (Благоевград) 2:1

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Иван Тодоров, Цветко Иванов, Николай Дичев, Николай Николов, Владимир Мичев, Евгени Игнатов-кап., Ивелин Илиев, Ангел Бастунов, Цветомир Тодоров. Треньор: Веселин Великов.

Пирин: Ивайло Яначков, Александър Бастунов. Антон Костадинов, Веселин Любомиров, Илиян Митрев, Кирил Грозданов, Любомир Христов, Росен Кръстев, Тодор Траянов, Юлиян Попев-кап., Емил Петров. Треньор: Петър Златинов.

Голмайстори:1:0 Цветомир Тодоров (14), 1:1 Тодор Траянов (63), 2:1 Иван Тодоров (67-дузпа).

Главен съдия: Димитър Буров.

Асистенти: Георги Георгиев, Юлиян Тодоров.

Жълти картони: Ангел Цолов, Николай Николов (Кариана); (Пирин).

Стадион: „Кариана”-600 зрители.