Кирил Десподов се разписа при победата на ПАОК срещу Панатинайкос в първенството на Гърция
31 март 2024 23:28 Mobile watches 4550 прочита Mobile comments 0 коментара

Капитанът на националния отбор на България Кирил Десподов отбеляза гол при победата на клубния му тим ПАОК с 3:2 като гост на Панатинайкос в среща от втория кръг на шампионския поток на футболното първенство на Гърция.

Кресненецът откри резултата още в 64-ата секунди с мощен удар, а за него това беше 14-о попадение за гръцкия състав. Малко по-късно той получи жълт картон за симулация.

В 61-ата минута българинът беше сменен от Андрия Живкович.

Бернард изравни за Панатинайкос в 29-ата минута, но осем по-късно Брандон Томас отново даде аванс на ПАОК,предава БТА.

В края на дербито двата отбора си размениха по един гол. Щефан Швааб от дузпа вкара за 3:1 в 89-ата мин, а Бернард бе точен в третата минута на добавеното време.

В 88-ата минута Себастиан Паласиос от тима на домакините получи директен червен картон.

След успеха ПАОК се изкачи на върха в класирането с 63 точки, но вторият АЕК (също с 63 точки) играе в момента с Олимпиакос. Панатинайкос остава на третата позиция с 59 точки.