Крумовград спечели дербито с Беласица
21 февруари 2023 17:52 Mobile watches 8243 прочита Mobile comments 7 коментара

Отборът на Крумовград постигна важен успех с 3:1 над Беласица (Петрич) в дербито от 19-ия кръг на Втора професионална лига. Първото попадение реализира Запро Динев (11), но с два гола на Китан Василев (31, 79) и един точен изстрел на Димитър Пиргов (84) гостите стигнаха до трите точки.

Двубоят стартира отлично за домакините, които откриха резултата в 11-ата минута. След изпълнение на корнер атакуващият футболист на тима Запро Динев се озова на точното място, за да открие резултата с точен удар с глава, предаде Спортал.бг.

В рамките на няколко секунди Китан Василев нацели на два пъти гредите. Крилото първо центрира, а кълбото се отби в страничната греда. Секунди по-късно отново той се опита да върне топката в наказателното поле, но пак се докосна в гредата и не стигне до играч на Крумовград.

В 31-ата минута гостите изравниха резултата. "Сините" се възползваха от груба грешка на Христо Петров, който се опита да върне топката към своя вратар, но пасът бе твърде слаб, а от тази ситуация се възползва Мартин Сораков. Нападателят отне и пусна пас към Китан Василев, който на празна врата нямаше как да пропусне да запише името си сред голмайсторите.

В 42-ата минута Запро Динев отправи силен шут от далечна дистанция, но право в ръцете на Благой Макенджиев.  През втората част видяхме много битка и доста по-малко положения, но в 79-ата минута Китан Василев вкара своя втори гол. Атакуващият футболист стреля от границата на наказателното поле. Топката се отби във футболист на домакините и попадна в мрежата на Кирил Георгиев.

В 84-ата минута централният защитник на Крумовград Димитър Пиргов също записа името си сред голмайсторите с перфектен удар с десния крак.