Марек би Беласица за първа победа у дома
02 септември 2018 12:34 Mobile watches 7182 прочита Mobile comments 6 коментара

Марек спечели първа домакинска победа за сезона в Югозападната Трета лига, след като надделя над Беласица с 2:0 в среща от 5-ия кръг. Дупничани показаха повече желание пред около 300 зрители на стадион „Бончук“ и заслужиха успеха си, а около 20 фенове от Петрич си тръгнаха разочаровани.

Двубоят почна равностойно, като първото положение за гол бе за Марек. В 9-ата минута Антонио Арсов стреля с глава, а застаналият на голлинията Смилков отклони топката в страничната греда и спаси сигурен гол, предаде Sportal.bg. В 40-ата минута дойде най-чистото положение за Беласица. Тогава Таушанов се озова на изключително изгодна позиция за стрелба в наказателното поле, но вратарят на Марек Костадин Гоцев отрази блестящо. Така дойде 66-ата минута, когато след центриране и удар с глава на Йорданов топката уцели напречната греда.

При добавката Антонио Арсов пак с глава бе точен за 1:0. До края дупничани контролираха играта и не позволиха опасност пред Гоцев. В 93-ата минута нисичкият Димитър Владимиров изскочи зад защитата на Бела и технично с глава прати топката в мрежата на гостите за да сложи точка на спора.

В класирането Марек е на 10-то място с актив от 6 точки, а Беласица е на 11-та позиция със същия актив от точки.