Снимка: Lap.bg
Пирин и Левски не се победиха на стадиона в Благоеврад
19 февруари 2023 18:36 Mobile watches 9321 прочита Mobile comments 17 коментара

Левски завърши при 1:1 като гост на Пирин (Благоевград) в среща от 20-ия кръг на Ефбет лига. Така "сините" продължиха на десет поредните срещи без победа в елита и изравни клубния си антирекорд от 10 последователни двубоя без победа - през 1963 година.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия вчера легендарен български нападател Петър Жеков, а "сините" играха с изцяло черни екипи заради 150-ата годишнина от обесването на Апостола на свободата Васил Левски, патрон на столичния клуб.

Левски можеше да поведе още в третата минута, но ударът на Хосе Кордоба бе спасен, предаде Блиц.бг.

Малко преди да изтече час игра защитникът на Пирин Венцислав Бенгюзов игра с ръка в наказателното поле на "орлетата", реферът отсъди дузпа, превърната в гол от Асен Чандъров (1:0).

Четвърт час по-късно Чандъров пропусна великолепна възможност да удвои, а минути след това вратарят на Левски реагира блестящо срещу Мартин Смоленски.

До края на полувремето Уелтън пропусна добър шанс за Левски, а в последната минута на първата част Пирин изравни. Смоленски получи хубав пас в наказателното поле и вкара за 1:1.

Втората част предложи много нерви, единоборства и малко положения. Левски можеше все пак да измъкне трите точки след удар отблизо на Роналдо, но вратарят на Пирин Янко Георгиев спаси.

Патрик-Габриел Галчев също опита да застраши вратаря на "орлетата" минути преди края, но стреля встрани.

В първата минута от добавеното време появилият се като резерва Илиян Стефанов можеше да реши всичко, но поредна великолепна изява на Янко Георгиев запази резултата.

Левски е на осмо място в класирането с 31 точки - 19 по-малко от лидера ЦСКА. Пирин остава сред трите най-слаби отбора в елита с едва 13 точки.