Пирин изпрати годината съc загуба, Ан. Костадинов навъртя 350 мача в професионалния футбол
08 декември 2018 10:03 Mobile watches 9811 прочита Mobile comments 17 коментара

Отборът на Пирин затвори календарната 2019 година със загуба. Орлетата паднаха с 1:3 от лидера във Втора лига- Царско село. И четирите попадения бяха отбелязани преди почивката. Домакините вкараха първи, като точен за 1:0 бе Димитър Благов.

В 6-тата минута Кирил Грозданов проби от дясно и подаде към Благов, който финтира защитник в червено и с премерен удар откри резултата. Хубавото начало на домакините обаче бе разбито на пух и прах от столичани още до почивката. Гостите вкараха три безответни гола и обърнаха нещата до 1:3. В 30 минута Пламен Тенев изравни, а а седем по-късно късно Георги Минчев от дузпа покачи на 1:2.

Третия гол бе дело на Емануил Манев секунди преди края на първата част. След почивката и двата тима опитаха да променят резултата, но това не се случи. След 17 изиграни кръга Пирин ще зимува на 14- то място с актив от 16 точки. Преди мача на стадион Христо Ботев халфът на Пирин Антон Костадинов получи признание за 350 мача в професионалния футбол. Лукчето е юноша на клуба, но в кариерата си е играл още за Левски, Монтана, Беласица, Локомотив Мездра, Спартак Варна, Вихрен и Светкавица.