Пирин с втора поредна загуба от Царско село
18 април 2022 20:55 Mobile watches 9779 прочита Mobile comments 35 коментара

Отборът на Царско село записа втора поредна победа над Пирин Благоевград в рамките на седем дни. Днес "царете" надиграха с 2:0 като гост "орлетата" в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Лукас Мартинс откри в 40-ата, а Венцислав Христов удвои в добавеното време на първата част, което се оказа и последното попадение в срещата.

Това бе и първа победа за Царско село далеч от дома от близо една година.

Успехът за столичани дойде донякъде изнендващо, но не и незаслужено. Тимът на Стефано Макопи изигра много силен мач, в който контролираше развоя му през по-голямата част, особено през първото полувреме, предаде gong.bg.

През втората част благоевградчани опитаха да натиснат, но Царско село стоеше много компактно и не допуснаха попадение. Срещата ще се запомни и с фрапантния пропуск на Венцислав Христов през първата част, когато от 2-3 метра, на парзна врата, не успя да отбележи.

По този начин Царско село вече има 19 точки и изостава на само три от Ботев Враца, който заема мястото за бараж за оцеляване в долната четворка на втората осмица, а в следващия кръг двата тима имат директен двубой в София. Пирин остава първи в долната четворка с 27 точки и в следващия кръг приема Локомотив София.