Пирин стъпи накриво срещу Ботев
15 февруари 2020 16:40 Mobile watches 10672 прочита Mobile comments 15 коментара

Пирин взе само точка от гостуването си на Ботев Гълъбово, отбор който бе пред отказване от Втора лига. На Трейс Арена в Стара Загора двата отбора завършиха наравно 0:0.

Първото полувреме бе с предимство за домакините, които изпълниха 7 корнера, затруднявайки максимално стража Ганев, но така и не се стигна до чисто положение за Ботев. Златинов имаше отлична възможност след четвърт час, но удар от границата на наказателното поле профуча над гредата.

Второто полувреме бе по силно за зелените, които пресираха и натискаха домакините. Благов имаше отлична възможност в 58-та минута, но не успя да насочи добре топката. Няколко статични положения, изпълнени от Хендерсън също създадоха опасност , но отново без шанс за гол.

Младият Тасев, който се появи в последните 20 минути създаде прекрасна възможност в 78-та минута, но прострелното му центриране не намери Златинов.

В самия край на мача и домакините имаха своя шанс, но нападател в червено пропусна от около десет метра.

В следващия мач орлетата играят у дома със Септември София, като двубоят е в петък от 17.30 часа.