Силен старт за Отбор №1 на годината в Благоевград
01 април 2019 11:29 Mobile watches 4400 прочита Mobile comments 0 коментара

Клуб по мотокрос Еър Макс Рейсинг направи силен старт за новия сезона. В първия за годината старт от Републиканския шампионат по мотокрос Гран При на Поморие състезателите на клуба записаха престижни класирания.

Най-добре се представи Стефан Нейчев, който зае 3то място в клас МХ1, като първия манш завърши на 5то място, а във втория манш завърши 2- ри. Това му отреди първа позиция сред българските състезатели, като беше изпреварен само от Кебал (Румъния). Виктор Нейчев пък остана на шесто място в клас МХ1, където без конкуренция бе победителя Майкъл Иванов. Председателя на клуба Красимир Божурски също направи добро каране.

Над 10 000 зрители изгледаха на живо първия стар за сезона край морето на мотополигон Порой. По традиция се състоя и първия манш в най-многолюдния клас МХ40. 36 пилоти застанаха на бариерата и още от старта Мартин Тодоров ( М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха) поведе колоната.

Без проблеми Тодоров увеличаваше аванса си пред конкурентите и започна сезона със заслужена победа. Зад него на 17.1 секунди финишира победителя от квалификацията Григор Царев ( Джей Ар Си моторспорт, КТМ). Трети на 42.4 секунди зад победителя завърши Йонут Кояну ( Румъния, Ямаха).