Спортика (Благоевград) на финал за купата на България
24 юни 2019 08:32 Mobile watches 9601 прочита Mobile comments 1 коментар

Успехите за женският футбол в Благоевград следват един след друг. След ако преди два дни отборът на Спортика си осигури сребърните медали от първенството по футбол, сега момичетата на Радослав Креснички си гарантираха и място в големия финал на турнира за купата на България. Това стана възможно след победата на 1/2 финала срещу Енко в Пловдив с 4:1.

Победата бе узаконена през вторите 45 минути на мача. Преди почивката Здравка Парапунова изведе Спортика напред в резултата. След почивката Енко изравни, но няколко минути по- късно Антонина Шопска направи 1:2. До края на мача Вени Дона Сърбинска и отново Антонина Шопска оформиха крайното 1:4 в полза на Спортика. За безсилието на пловдивчанки говорят и двата червени картона, които домакините получиха. Сега пред Спортика предстои последната крачка към спечелването на купата, на на пътя им застава шампиона НСА.