Спортика (Благоевград) с 16 годишна националка
01 юни 2024 22:23 Mobile watches 5607 прочита Mobile comments 2 коментара

Футболен клуб Спортика Благоевград продължава да бълва състезателки за националния отбор на България за жени.

Този път не само, че осигури три момичета за разширения състав, но едната от тях със сигурност влезе в историята, като най- младата футболистка с дебют за женския национален отбор. Само на 16 години и 80 дни първи 10 минути с националната фланелка записа Гергана Халянова.
Родената в Сандански Халянова се появи в игра в 80 - та минута на мача с Румъния, който българките загубиха с 0:1. Гери започва да играе футбол с момчетата на ФК Вихрен, но много бързо е забелязана от скаутите на Спортика и вече няколко години тя защитава екипа на благоевградския клуб. Това е поредното момиче на Спортика, което още не е навършило пълнолетие дебютира за България.

При гостуването на Румъния, в квалификация за Европейско първенство 30 минути игра Антонина Шопска, а най- добрата вратарка в България през този сезон Милена Караколева остана резерва.