Спортика отсрами благоевградския футбол
29 октомври 2018 09:14 Mobile watches 5415 прочита Mobile comments 2 коментара

Дамите от футболен клуб Спортика Благоевград записаха победа с 2:0 над Етър Велико Търново в мач от футболното първенство при жените. Стадион Христо Ботев най- после усети вкуса на победа, след три поредни поражения на мъжкия отбор на Пирин.

Успехът дойде благодарение на сърцатата игра на момичетата на Радослав Креснички. Спортика загърби слабата игра срещу ЛП от миналата седмица и днес заслужено спечели. Домакините могат да съжаляват, че резултатът не бе още по-категоричен. Много по-солидни в единоборствата, с много повече настроение и дух за победа. Това определено е правилният подход към всеки мач, категоричен бе треньора Радослав Креснички.

Антонина Шопска отбеляза първото попадение, след самостоятелен пробив в 35- та минута. Последваха още няколко пропуска пред вратата на Етър, за дойде удар в гредата за гостенки в 53- та минута. Четири по - късно Яна Йорданова пропусна да покачи. Все пак логичното се случи и в 71- та минута Яна вкара за 2-0, за да осигури трите точки за Спортика. След пет кръга Спортика има 9 точки и заема четвърто място в класирането.