Спортика с победа пред погледа Гонзо и Крушарски
03 ноември 2019 11:34 Mobile watches 5019 прочита Mobile comments 2 коментара

Отборът на Спортика спечели четвърта поредна победа, този път срещу Локо Пълдин в Пловдив с 2:1. Момичетата на Радослав Креснички взеха ценни три точки с гол две минути преди края на мача. На помощния терен в квартал Лаута гостите поведоха в резултата, като точна в 31-та минута бе Екатерина Иванова.

До почивките домакините също имах веднъж шанс да изравнят, но Милена Караколева спаси. Именно срещу националката в 72- та минута бе извършено нарушение, което рефера Сталев подмина с лека ръка, а домакините отбелязаха за 1:1.

Всичко обаче си дойде на място в 88- та минута, когато с прецизен удар от разстояние Здравка Парапунова оформи крайното 2:1 за Спортика. След мача треньорът Радослав Креснички и момичетата получиха поздравления за играта и победата от собственика на Локомотив Пловдив Христо Крушарски и спортния директор Георги Иванов - Гонзо.

Двамата проследиха мача от трибуната, като ръководители и на женския клуб Пълдин, който вече е част от ПФК Локомотив. След този седми кръг Спортика има 13 точки и заема второ място във временното класиране, на две точки от лидера НСА. В следващият кръг Спортика почива, а на 17 ноември приема Етър, който все още няма поражение от началото на шампионата при дамите.