Състезания по бадминтон и лека атлетика поставиха финала на общинския кръг на „Ученически игри“ в Благоевград
04 април 2023 15:31 Mobile watches 3266 прочита Mobile comments 0 коментара

Със състезания по бадминтон и лека атлетика завърши тазгодишният кръг на „Ученически игри“ в Благоевград.

В надпреварата по бадминтон първи при момчетата от най-малката възрастова група (5-7 клас) се класираха III ОУ „Димитър Талев“, а след тях се нареди отборът на СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“.

В същата категория при момичетата като призьори се утвърдиха участниците от СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“.

При девойките (8-10 клас) първото място заеха ПМГ „Акад. Сергей П. Корольов“, на второ място са ПГСАГ „Васил Левски“, а на трето СУИЧЕ „Климент Охридски“.

Сред юношите (8-10 клас) победители са ПМГ „Акад. Сергей П. Корольов“, следвани от ПГСАГ „Васил Левски“ и СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“.

Първи при момичетата (11-12 клас) се класира отборът на ЕГ „Акад. Людмил Стоянов", следвани от СУИЧЕ „Климент Охридски“ и ПМГ „Акад. Сергей П. Корольов“.

Отлично представяне при момчетата (11-12 клас) записаха ПГТПЛ „Гоце Делчев“, ПМГ „Акад. Сергей П. Корольов“ и ПГСАГ „Васил Левски“.

Наградата за феърплей бе присъдена на Роси Митева от СУИЧЕ.

III ­ място ПГСАГ “Васил Левски“

В „Ученически игри“ – Благоевград участие взеха близо 1300 ученици от 16 благоевградски училища.

Общо 141 отбора премериха сили в състезания по тенис на маса, хандбал, шахмат, футбол, волейбол, баскетбол, бадминтон и лека атлетика.

Община Благоевград пожелава на финалистите успешно представяне по време на областния и зоналния кръг на състезанията!