Талант на GD- Sport спечели четири златни медала на държавното по плуване в Благоевград
15 юли 2018 13:56 Mobile watches 14273 прочита Mobile comments 0 коментара

Калина Захариева от клуб GD- Sport спечели четири златни медала от приключилото днес Държавно лично отборно първенство по плуване за момчета и момичета 11-12 години в комплекс Пирин в Благоевград. Калина бе най- бърза в дисциплините 100, 200 и 400м свободен стил и 200 съчетано плуване.

В дългата дисциплина 400м свободен стил Захариева записа време 4.45.24 минути, като остави втората в класирането на близо 8 секунди. На 200м свободен стил Калина записа 2.17.04 мин.

За блестящото си представяне Захариева добави и едно пето място на 50м свободен стил. Михаил Градев от ПК Пирин зае трето място на 50м бътерфлай, на 100м в същия стил остана пети. Неговите съотборници Никол Везенкова е пета на 100м свободен стил, а Димитър Кулев е четвърти на 200м гръб. 430 плувци от 47 клуба в страната участваха в ДЛОП по плуване в Благоевград.