/Видео/ Пирин взе дербито и свали Локо (Сф) от върха, "орлетата" вкараха 5 гола
09 април 2021 19:09 Mobile watches 11750 прочита Mobile comments 14 коментара

Пирин (Благоевград) е новият лидер във Втора лига след победа с 5:1 над досегашния водач Локомотив (София) у дома в двубой от 24-ия кръг. Така "орлетата" вече имат превес и в прекия двубой с "железничарите", след като загубиха с 1:3 в София през октомври.

Благоевградчани започнаха вихрено днешното дерби и Гурам Гощелиани откри резултата в 5-ата минута след центриране на Станислав Манолев.

По-малко от 10 по-късно домакините вече водеха с 2:0 с нов гол на Гощелиани, възползвал се от грешка на Марио Петков.

Само седем минути след попадението Локо също вкара след силен шут на Мики Орачев, отклонил се в тялото на Стилиян Николов за 2:1, предаде Блиц Спорт.

Пирин нанесе още един удар до края на полувремето и Александър Дюлгеров се разписа с глава в 39-ата минута (3:1), но не отпразнува попадението заради престоя си в столичния отбор през сезон 2012-13.

Гостите взеха инициативата в началото на втората част и в 52-ата минута поискаха дузпа за нарушение срещу Николай Цветков, а минута по-късно Светослав Диков стреля опасно с глава.

Пирин обаче удари съперника за четвърти път и в 55-ата минута Венцислав Бенгюзов се разписа (4:1), след като се справи с няколко играчи на гостите.

Играчите на Локомотив още веднъж имаха претенции за дузпа в 68-ата минута, но реферът Ивайло Стоянов не видя игра с ръка на Стилиян Николов в наказателното поле на Пирин и не реагира.

До края на мача не липсваха опасности и пред двамата вратари, но гол отново падна във вратата на Локомотив и появилият се като резерва Андон Гущеров вкара за крайното 5:1 в 87-ата минута.

В другото дерби от днешната програма дублиращият тим на Лудогорец победи Хебър с 3:1 като гост и зае четвъртата позиция в таблицата.

ПИРИН - ЛОКОМОТИВ (СФ) 5:1
1:0 Гурам Гоштелиани (5'), 2:0 Гурам Гоштелиани (13'), 2:1 Мики Орачев (19'), 3:1 Александър Дюлгеров (39'), 4:1 Венцислав Бенгюзов (55'), 5:1 Андон Гущеров (88')

Пирин БлагоевградПИРИН: Петър Петров, Архан Исуф (57  Юлиан Попев), Стилиян Николов, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров , Красимир Станоев, Венцислав Бенгюзов  (65  Преслав Йорданов), Орлин Старокин, Станислав Манолев, Антон Карачанаков, Гурам Гощелиани  (85  Андон Гущеров )
Треньор: Уорън Фийни

Локомотив София ЛОКО СФ: Божидар Митрев, Красимир Милошев, Марио Петков, Деян Иванов, Мики Орачев , Матеус Дуарте, Владимир Семерджиев (55  Педро Ферари) , Валентин Николов (46  Александър Александров), Николай Цветков, Томислав Павлов (60  Григор Долапчиев), Светослав Диков